Культпростір Чернівців. Огляд за місцевою періодикою

20.03.2017 – 27.03.2017
Актуальна думка:
«…Мене цікавить, що я зможу зробити, чого не зробив з того, що було задумано колись, на що вистачить сил. Ось це для мене важливо. А що зроблено – то нехай люди скажуть. Їм видніше»
( Ігор Буркут , «Молодий буковинець», №23, 2017, С. 15)

«Політолог Ігор Буркут – про 70 літній ювілей, щастя без звань та грошей », - розмова журналістки Надії Будної з людиною, яка « знає відповіді на багато питань, мудро коментує все, що відбувається у світі та Україні».

Будна Надія. «Я звик дивитися вперед, а не оглядатися» // Молодий буковинець. – 2017. – 23 бер. № 23. – С. 16.

Ігор Буркут в переддень 70 – річного ювілею про своє покоління та сьогодення.

Черняк Людмила. «Коли мене запитували, з ким воюватиме Україна, найменше хотілося, щоб це була Росія» // Буковина. – 2017. – 24 бер. № 13. – С. 3.

Чернівецький вчений і політолог А. Круглашов про важливі етапи життя та справи ювіляра - Буркута, а також про його наукові праці та їх аналітичну глибину.

Круглашов Анатолій. Ювілей Ігоря Григоровича Буркута: вдячне слово про гідну поваги Людину // Буковинське віче. – 2017. – 23 бер. № 11. – С. 1.

21 березня минуло 75 роів, як відійшла у іншй світ видатна українська письменниця Ольга Кобилянська. Про українську жіночу громадськість, яка називала письменницю «духовним велетнем» та про роль жінки в суспільстві розповідає, досліджуючи твори письменниці, кандидат філологічних наук, лауреат міжнародної премії ім. О. Кобилянської Ярослава Мельничук.

Мельничук Ярослава. Царівна нашої літератури // Буковинське віче. – 2017. – 23 бер. № 11. – С. 1.

Про життя Кобилянської у с. Димка та відзначення сумної річниці смерті видатної землячки.

Дущак Лариса. Українська перлина світової літератури // Буковинське віче. – 2017. – 23 бер. № 11. – С. 1.

Наша землячка, письменниця Валерія Врублевська про повість « Емансіпантка», життєпис «Шарітка з Рунгу» та образ Ольги Кобилянської.

Вишневська Марія. День пам’яті // Буковинське віче. – 2017. – 23 бер. № 11. – С. 1.

Історія про 71- річного буковинця, самобутнього художника Дмитра Кричука із села Кисилиця, що на Путильщині, який свою хату (побудовану у 1914 році ) почав перетворювати в музей старовинних речей, сучасних сувенірів та нових цікавих книг.
Корпан Марина. «Не хата - музей» // Молодий буковинець. – 2017. – 23 бер. № 23. – С. 14.

«Із Буковинського куреня до Києва» - стаття – спомин про Корнія Товстюка, мешканця с. Мамаївці Чернівецької області, який не лише був активним членом Організації Українських націоналістів, а й організатором двох наукових відділень інститутів та членом -кореспондентом НАНУ, що зробив багато цікавих відкриттів у галузі фізики.

Заячук Дмитро. « Кілька життів Корнія Товстюка » // Версії. – 2017. – 23 бер. № 17. – С. 5.

Альтернативна музика чернівчанки НAYANE.

Шупеня Ольга. Чернівчанка голосом підкорює Португалію //Погляд . – 2017. – 21 бер. № 12. – С. 22.

Спогади про старі Чернівці мешканця обласного центру Валерія Устилко.

Устилко Валерій. Спогади про минуле та роздуми про майбутнє. //Погляд . – 2017. – 21 бер. № 12. – С. 18.

Чернівчанин Олексій Медін хоче привабити своїми дивовижними скульптурами туристів.

Максимюк Ольга. Ліпить із глини історичні постаті. //Погляд . – 2017. – 21 бер. № 12. – С. 12.

Опис весняних народних ігр з різних куточків Буковинського краю.
Кожолянко Олександр. Весняні ігри та гаївки молоді на Буковині. //Час . – 2017. – 23 бер. № 12. – С. 12.

«За роки австрійського панування буковинців стало вдесятеро більше», - пише Надія Будна у своїй статті, посилаючись на архівні документи.

Будна Надія. «Найбагатший край Австрії на національності» // Молодий буковинець. – 2017. – 24-25 бер. № 24. – С. 9.

Американець зацікавився творчістю буковинського композитора Євсебія Мандичевського, бо захотів зрозуміти, як музичне життя впливало на міжетнічне порозуміння.

Дуган В., Півторак П. Аспірант зі США вивчає спадщину нашого музиканта // Молодий буковинець. – 2017. – 24-25 бер. № 24. – С.8.

Видатний український співак, наш земляк - Дмитро Гнатюк зібрав унікальну колекцію українського живопису кінця ХІХ – початку ХХ століття , - пише газета День.

Маслій Михайло.Про скарби Дмитра Гнатюка // День. – 2017. – 24-25 бер. № 51-52. – С.17.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.

Огляд підготувала Галина Мурмилюк