Право через призму документального кіно

Сьогодні в Муніципальну бібліотеку ім. А. Добрянського завітали студенти І курсу (106 група) юридичного факультету Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича.
 
Для перегляду обрали документальну стрічку про юнака Кіана, який у футболці з номером Кріштіана Роналду доглядає за вівцями. Це звісно ж “Вівчар” (2022 р.) Маттіаса Жуло та Люсьєна Ру з добірки DOCU/ЮНІСТЬ (2023). «Вівчар» — це ніжний, мрійливий фільм про терпіння, про тендітність дитинства та вагу родинного спадку, що необхідний для опанування професії, яка передається з покоління в покоління, він занурює нас в історію дорослішання та прийняття. 
 
Після перегляду відвідувачі поділилися своїми враженнями, обговорили тему прав людини, людської гідності, самоповаги, самовизначення, усвідомлення своєї суспільної цінності. Бо ж в основі концепції прав людини лежать дві основні цінності: людська гідність та рівність. Ламали стереотипи та уявлення про перспективи вибору професії для молоді…
Зачепили питання зв’язку поколінь, адже кожне покоління має свої цінності, ми різні і маємо знаходити способи порозумітись?
  

 

 
 
  
 
 
 
 
 А далі Галина Добровольська, модераторка кіноклубу Docudays UA, запропонувала розділитися на групи, щоб виконати творче завдання “Як професійне самовизначення впливає на реалізацію прав людини”.

 
В модеруванні допомагали Лідія Нестеренко, асистентка кафедри публічного права та Катерина Теленько, завідувачка сектору обслуговування.
 Підготувала Галина Добровольська