Наші наймолодші читачі

ПРЕЗЕНТАЦІЯ  ПРОЕКТУ  " Література рідного краю на допомогу шкільній програмі"

01.03.2019р.

 

 

 На світлинах учні 5-А класу Чернівецької ЗОШ № 2
(організатори зустрічі -  Ю.  Глібіщук та А. Смольський,
Л..Щербанюк,   Л. Кирилюк, Н.Татарин, Г.Мурмилюк)   
 
 
             

Муніципальна бібліотека імені. Анатолія  Добрянського започатковує проект " Література рідного краю на допомогу шкільній програмі", щоб юні чернівчани змогли глибше пізнати культуру та літературу Буковини. 

Понад 150 років тому, за часів Австро-Угорщини та правління династії Габсбургів, учнями чернівецьких шкіл вивчались література, географія та історія рідного міста. Підтримуючи цю традицію чернівецькі гімназії та школи продовжують вивчати літературу та культуру рідного краю. 
Муніципальна бібліотека ім. А. Добрянського на допомогу вивченню цих предметів пропонує школярам та викладачам навчальних закладів ознайомитись з творами чернівецьких та буковинських письменників, які знаходяться на полицях книгозбірні. 

З давніх давен на території сучасної Буковини жили люди з різними національними, історичними та етнокультурними кодами, що демонструвала і продовжує демонструвати багата палітра літературного життя краю. Невловимий дух суперництва між націями сприяв розвитку мистецьких талантів. На основі цих багатонаціональних традицій місцевого населення віками формувались ментальні і духовні складові літературної спадщини буковинців. Це явище особливо яскраво демонструє література рідного краю з його центром духовності і культури – Чернівцями.
 
Характеризуючи літературний процес на Буковині неможливо залишити поза увагою пережиті краянами соціально-політичні перетворення, які мали безпосередній вплив на літературний розвиток. Завдяки динамічним змінам та міграційним процесам література Буковини прославилась своєю багатогранністю та набула особливої яскравості. На фоні взаємовпливів культур та інтеграційних процесів формується українська народна пісня, українська казка, українське літературне Слово. 
 
В цей час, прагнучи до дружнього співжиття та створюючи стабілізуючий і благодатний міжнаціональний клімат, православний владика Євген Гакман, одночасно підтримуючи існуючі на Буковині релігійні конфесії, створює сприятливі умови для розвитку православної української громади з її особливими національними традиціями.
 
В свою чергу тогочасна буковинська інтелігенція, розуміючи «небезпеку національної замкнутості», намагається в українську літературу ввести елементи світової культури. Так на Буковині, і зокрема в Чернівцях, набувають популярності перші світські аристократичні літературні салони, відкриваються завдяки професору Чернівецького університету Степану Смаль – Стоцькому, буковинським письменникам Осипу Маковею, Юрію Федьковичу, Євгенії Ярошинській - народні читальні, формуються українські товариства, які сприяють розвитку української культури.

Особливу роль в літературному житті Буковини зіграли німецька, румунська, єврейська, польська та інші мови, які відкривали перед буковинськими письменниками широкі культурно-освітні горизонти. І як говорив у свій час Іван Франко, Буковина була і залишається унікальним регіоном тому, що саме тут, за його словами, прищеплювалися «найбільш модерні способи мислення і вислову думки», а у складних соціально-політичних умовах другої половини ХІХ - початку ХХ століть літературі судилося стати носієм національної духовності, культури і політики.
 
Так на Буковині у багатонаціональному просторі формувалась українська література Буковини, цей процес не втрачає своєї актуальності і сьогодні.
 
Підготувала Галина Мурмилюк 
  
 
Після екскурсії книжковими фондами книгозбірні учням в рамках Проекту було продемонстровано відеопрезентацію «Література Буковини» за навчальною програмою 5 класу.  
 
Галина Мурмилюк 
 
Інформаційно підтримуючи чернівецькі гімназії та школи, які шануючи просвітницькі традиції буковинських навчальних закладів Австро- Угорської доби, вивчають літературу та історію рідного краю, працівниками Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського разом з освітянами було започатковано в цьому навчальному році Проект «Література рідного краю на допомогу шкільній програмі». 

Продовжуючи знайомити освітян та школярів з черговим матеріалом книгозбірні, пропонуємо відеопрезентацію підготовлену за шкільною програмою для 9-х класів, де представлено біографічні дані, фрагменти та короткий зміст окремих творів буковинських письменників та поетів. Зокрема Юрія Федьковича «Три як рідні брати», оповідання «Проклятий млин» Євгенії Ярошинської, нарис «За готар » Ольги Кобилянської, історичну романну дилогію Михайла Івасюка «Балада про вершника на білому коні»та «Лицарі великої любові», роман «Турнір королівських блазнів», творчість поетес Галини Тарасюк, Анни Дущак та письменника і поета Віталія Колодія.

П'ятикласники Чернівецької школи № 24 -учасники проекту "Література рідного краю
  на допомогу шкільній програмі"
 

 

  

 
27.03.2019 Використовуючи період весняних канікул, з Муніципальною книгозбірнею Анатолія Добрянського прийшли познайомитись учні 5-В класу Чернівецької ЗОШ № 24 разом зі своїм класним керівником Наталією Гаврилівною Гречкою, яка у свій час була студенткою Анатолія Добрянського. В рамках проекту книгозбірні «Література рідного краю на допомогу шкільній програмі» школярі з невимовно хвилюючим трепетом та захопленням знайомились з творчістю буковинських письменників та поетів і зокрема з життям письменниці і фольклористки Євгенії Ярошинської, яка була однією із найосвідченіших жінок краю і уже в 14 років написала свій перший збірничок, куди увійшло більше чотирьох сотень фольклорних творів. 

Будучи під великим враженням від величезного фонду, що зібрав Анатолій Добрянський, п’ятикласниця Каріна Скорейко з гордістю розповіла присутнім про свого дідуся Івана – великого книголюба, котрий теж все своє свідоме життя збирав книги і передав понад тисячу кних сім’ї Скорейків.. Шануючи та продовжуючи родинну традицію Каріна за роки навчання уже зуміла сформувати власну бібліотеку, яка складає наразі дві сотні книг для дітей та підлітків. 

В рамках сьогоднішньої  освітньої програми відбулось знайомство  учнів  з приватною книжковою колекцією та аудиотекою Анатолія Миколайовича  Добрянськогота.  Пятикласники особливо зацікавились  літературними новинками для підлітків.Після екскурсії книжковими фондами книгозбірні учням в рамках Проекту було продемонстровано відеопрезентацію «Література Буковини» за навчальною програмою 5 класу. 

Галина Мурмилюк 

 

 

Муніципальна книгозбірня - площадка для реалізації дитячих талантів 
 
Днями Муніципальна бібліотека ім.А.Добрянського стала площадкою для реалізації талантів дітей з особливими потребами Чернівецького обласного навчально-реабілітаційного центру № 1 та юних чернівчан.

 

 
Зусиллями вихованців Центру – дев’ятикласника Іллі Грижука, восьмикласника Валерія Ткаченка та їхнього керівника гурткової роботи з різьби по дереву і вчителя з трудового навчання Трубія Василя Юрійовича було проведено майстер - класи для читачів книгозбірні молодшого шкільного віку.

Василя Юрійовича Трубія не дарма в навчальному закладі називають «майстром із золотими руками та добрим серцем». Він не лише до своїх вихованців ставиться як до рідних дітей, а й юрбу юних читачів Муніципальної легко залучив до так званої традиційної «родинної справи» - різьби по дереву. Не зважаючи на мовний бар’єр, дітлахи продовж заняття намагалися пилити та стругати під керівництвом Валерія, Іллі та їхнього керівника. Процес виготовлення іграшкового будиночка з дерев’яного Lego продовж майстер – класу найбільше задоволення приніс дітворі в самому фіналі, коли вони побачили готовий продукт спільної праці – мініатюрний справжнісінький будиночок з димарем, віконними рамами, дверима з малюсінькою ручкою, що відчиняються і зачиняються. І дівчата, і хлопці були в захваті від того, що подібні речі можна зробити своїми руками. Це були особливо хвилюючі і радісні миті для малечі.
 
 

В процесі роботи діти знайомились один з одним та намагалися вивчити ази жестової мови, якою розмовляють люди з порушенням слуху. Варто сказати, що вихованці Центру є педагогами з дитинства, бо перші курси жестової мови вони викладають батькам.
 
 
Інтерактивний урок комунікації приніс неабияке задоволення юним читачам. Діти, сприймаючи серйозні речі як гру, намагались завчити найбільш популярні жестові фрази. Із великою цікавістю пізнавали світ спілкування дітей з особливими потребами. Стаючи ближчими один одному, потоваришували і не соромились жестами задавати питання вихованцям Центру щодо їх вподобань, життя та ін.
 
Коротка довідка

Чернівецький обласний навчально-реабілітаційний центр № 1 було відкрито на базі Чернівецької спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 1 за адресою: м. Чернівці, вул. Фрунзе, 6. Заклад засновано в 1908 році. Сьогодні у ньому працюють 77 педагогів. У школі навчаються 137 дітей, віком від 7 до 17 років. Це діти з особливими потребами. Вони перебувають тут в атмосфері любові, добра, затишку. Такі вчителі, як Василь Юрійович Трубій допомагають їм повірити у власні сили і реалізувати свої можливості, а з віком відчути себе потрібною суспільству людиною.
 

Василь Трубій прийшов у заклад у 1999 році і з тих пір навколо нього юрбляться дітлахи. Адже разом зі своїми вихованцями він неодноразово брав участь у престижних виставках художніх виробів не лише в Україні, але й за кордоном.
 
Також в цей день учасникам майстер - класу  було презентовано нове видання для дітей молодшого, середнього та шкільного віку, яке побачило світ у видавництві «Книги – ХХІ» - "Легенди Чернівців від Чорної Вівці ".
 

Після мандрівок сторінками цього видання, кожен із учасників майстер-класу мав змогу ознайомись  з "Дитячим порталом"  на сайті Муніципальної бібліотеки ім.А.Добрянського,   діючою виставкою дитячих книг та вибрати для себе найцікавішу, щоб під час літніх канікул, не марнуючи часу, пізнавати світ з його нескінченними таємницями.
 
Підготувала Галина Мурмилюк.  
 
 
 
Літо з книгою в Муніципальній 
 
В Муніципальній бібліотеці Анатолія Добрянського – «Літо з книгою». Вихованці садочка № 7 завітали до книгозбірні познайомитись з новинками дитячої літератури. Студентки- п’ятикурсниці філологічного факультету ЧНУ ім. А. Федьковича - Марія Мацьопа, Марина Чернюх та Вікторія Фрищин презентували малюкам чудове видання із віршами для дітей - «Перли Буковини», яке побачило світ у видавництві «Букрек». (30.05.2018) 
 

В книзі «Перли Буковини» вміщено чимало віршів про рідний край відомих буковинців та чернівчан. Тому цю незвичайну дитячу книжечку варто прочитати і батькам, і дітям. У виданні, ілюстрованому дитячими малюнками, укладачі донесли до маленького читача поетичні рядки, які прославляють нашу рідну Буковину. Автори ж цих поезій стали відомими і знаменитими людьми в Україні та за її межами.
 
 
 
  
Серед авторів віршів - Юрій Федькович, який почав писати перші твори під час служби в цісарській (австрійській) армії та письменниця Ірина Вільде, яку занесено до списків знаменитих людей світу ХХ століття за те, що вона зуміла за життя скласти одночасно два іспити: перед сучасниками та історією ,пройшовши крізь призму режимів та війн. Є у книзі поезії румунського поета Михая Емінеску та Сидора Воробкевича, Параски Амбросій, Михайла Івасюка,Богдана Мельничука та Анатолія Добрянського, чиє ім’я носить Муніципальна книгозбірня.
 
 
 
 
 

Мій край 
 
Висять хмарки на місячній підкові. 
Спадають роси іскрами згори. 
Сурмлять вітри у вітті смерековім.
Гудуть бори… 

А по верхах порозбігались хати,
Одна на одну дивиться здаля –
Оце мій край, оце мої Карпати,
Моя земля…

Вихованці старшої дошкільної групи садочка № 7 познайомились не лише з поетичною творчістю Анатолія Добрянського, а й з його життям, яке він присвятив формуванню культурного середовища Чернівців. Вони відвідали Меморіальну кімнату Анатолія Добрянського в Муніципальній бібліотеці А.Добрянського, побачили його книги – автографи, зацікавлено оглядали особисті речі Буковинського Златоуста.
  
Також в цей день серед малюків було проведено кілька конкурсів на краще знання українських казок, вміння рахувати, розповідати казочки, складати пазли з улюбленими казковими героями.
 
 
Під час конкурсів малюки демонстрували хороші знання, дотепність та гумор.
Вікторія Волощук, методист дошкільної установи, зазначила, що дітворі такі цікаві форми роботи, як командна гра, до вподоби. «Дітки визначаючи героїв казок та складаючи пазли, грали, а не думали про те, що це процес спрямований на закріплення знань з художньої літератури, розвитку мовлення, сенсорного розвитку, - сказала вона. - Ігрова форма закріплення знань будила у дітей рухливість, кмітливість і основне - активність. Дітям було весело і цікаво».

У садочку Муніципальної студентки - філологи провели з малюками рухливу гру з м’ячиком, під час якої кожен кидок м’яча тестував малюків на знання предметів та речей з навколишнього середовища. Діти розповідали про овочі і фрукти, демонстрували знання з лічби та знання тварин і рослин.
 

Інструктор з фізичного виховання – Марія Комарова разом із студентками задіяли діток до рухливих ігор, застосовуючи тести на знання кольорів та казок. Дотепні ігри дітлахам сподобались, власне як і конкурс малюнку на асфальті на тему «Щасливе дитинство!»
 

 
Працівники книгозбірні познайомили дошкільнят з книжковим фондом дитячої літератури та виставкою дитячих книг «Вікно у казковий дивосвіт», яку присвятили Дню захисту дітей.
 
 
Звичайно, в цей день не обійшлось без подарунків для переможців командних ігор та солодощів.
Підготувала Галина Мурмилюк. 
 
 
Літо з книгою в Муніципальній 
  
До Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського днями завітали школярі одного із загонів літнього табору Чернівецької гімназії № 6. 
  
 
Учням молодших класів було проведено екскурсію книгозбірнею та ознайомлено з правилами користування бібліотекою. Працівники книгозбірні показали дітлахам місце розташування дитячого фонду, познайомили з новинками дитячої літератури та розповіли їм про те, чому бібліотека носить ім’я Анатолія Добрянського, ким була ця людина і залишається для багатьох чернівчан.
 
 
Велика частина школярів, не дивлячись на те, що вважає своєю рідною мовою румунську, записалась в бібліотеку з бажанням вдосконалити свою українську мову. Легке і невимушене спілкується працівників з дитячою аудиторією - це запорука того, що діти зі своїми батьками ще не раз завітають до книгозбірні. Кожному дорослому впродовж всього життя варто зберігати в собі відчуття дитинства, щоб вміти знаходити спільну мову з дітьми і бути їм цікавим. 
 
 
Екскурсію для юних гімназистів було завершено на другому поверсі вілли Фішерів, де нині розміщується редакція газета «Буковина» - перший чернівецький україномовний часопис, створений у 1885 році першим українським громадсько-культурно-освітнім товариством на Буковині «Руська бесіда», яке мало на меті об'єднати українців Буковини в один цілісний організм в умовах несприятливих суспільно-політичних обставин.  Однією із громодсько-культурних функцій  «Руської Бесіди» було створення та   опікувавання тодішніми  українськими читальнями.
 
Підготувала Галина Мурмилюк.                                                                                                                                                                                     15.06.2018     
 
  
Урок краєзнавства в Муніципальній ...
 
В Муніципальній бібліотеці ім. Анатолія Добрянського в рамках проекту «Почитай дитині казку», який книгозбірня реалізовує з Національною молодіжною скаутською організацією «Пласт» - «Станиця Чернівці», учням 2 -Б класу Чернівецької середньої школи І ступеня № 23  проведено «живий» урок з краєзнавства.
 
Знайомлячись з історією рідного міста,  другокласники відвідали редакцію першого українського часопису«Буковина», який було засновано в 1885 році першим українським громадсько-культурним товариством «Руська бесіда», що з’явилось на хвилі «весни народів» і почало відроджувати український національний рух в краї.
 
Дітлахи мало знали про те, що проти «онімечення та румунізації українців» першим виступив Євген Гакман, церковний і громадсько – політичний діяч, який благословив чернівецьку інтелігенцію на створення товариства клубного типу «Руська бесіда».
В той час товариство написало лист до Цісаря з протестом проти знищення української мови буковинським сеймом та згодом об’єднало навколо газети «Буковина» кращих представників нації – Юрія Федьковича, братів Воробкевичів, Євгенію Ярошинську, Ольгу Кобилянську, Марка Черемшину, Йосипа Маковея, Василя Стефаника, Омеляна Поповича, Остапа Луцького та багато інших відомих особистостей, життя та творчість яких учні надалі будуть вивчати в своїй школі – першій українській школі в Чернівцях.
 
Після такого символічного екскурсу в минуле Чернівців, школярі  познайомились з Муніципальною книгозбірнею імені А. Добрянського, унікальність якої полягає в тому, що вона створена на приватних колекціях відомих чернівчан. Другокласники занурившись в атмосферу життя "Буковинського златоуста" і засновника бібліотеки -  Анатолія Добрянського, в орбіті якого пів століття оберталось культурне життя Чернівців, з непідробною цікавістю розглядали в Меморіальній кімнаті його особисті речі та фонотеку. Діти познайомились також з фондами книгозбірні, яка спеціалізується на мово - літературознавчій та краєзнавчій літературі.
 
Дремлюженко Оксана – скаут молодіжної організації «Пласт» зупинила другокласників біля полиці з книгами Івана Франка... Діти уважно вслуховувались в сторінки біографії відомого українського письменника, який почав писати літературні казки для дітей з появою власних малюків, та взяли участь у конкурсі на краще читання його  казки «Фарбований Лис».
 
П’ятеро конкурсантів – Фарташ Вікторія, Тарица Олександра, Понеполяк Олександр та Гуменюк Анастасія доклали максимум зусиль, щоб передати колорит франкової казки своїм однокласникам. Однак згідно демократичного голосування школярів переможницею читаннь стала Тарица Ірина, отримавши найбільше фішок від однокласників.
 
Тетяна Іванівна Сопрович, класний керівник 2 - Б класу Чернівецької середньої школи  №23, відзначила, що гарним доповненням до вивчення творчості Івана Франка став перший багатосерійний анімаційний серіал «Лис Микита», створений після здобуття Україною Незалежності, який можуть переглянути  юні відвідувачі бібліотеки. 
 
Діти  залишились задоволеними екскурсією
 
 "будинком з кришталевими вікнами,"- розкішною родинною віллою Фішерів, власників чернівецької фабрики з виготовлення скла та дзеркал, яка стала домівкою для Муніципальної бібліотеки ім. А.Добрянського  та газети " Буковина". 
 
Підготувала Галина Мурмилюк.
  
 
 ПОЧИТАЙ ДИТИНІ КАЗКУ
 

П’ятниця, 28 квітня 2017 року

28 квітня у Муніципальній бібліотеці А. Добрянського широко відкрила двері найменшим читачам бібліотеки та їхнім батькам Казкова вітальня. На зустріч з дітьми в бібліотеку вже вдруге прийшли чернівецькі пластуни з проектом «Почитай дитині казку».

Проект «Почитай дитині казку» Національна скаутська організація Пласт « Станиця Чернівці» разом із Муніципальною бібліотекою ім. А. Добрянського започаткували місяць тому. 

В рамках цього проекту пластуни та працівники муніципальної книгозбірні запрошують дітей та їхніх батьків ознайомитись з новими дитячими виданнями українських видавництв. 

Попередньо проаналізувавши ситуацію з читанням в сучасному суспільстві пластуни зробили висновок, що молодим батькам варто більше часу приділяти своїй малечі та книгам. А прищеплювати любов до друкованого видання малюкам варто з самого народження.

Пилип Чайковський : «Батьки швидше куплять дитині планшет чи iPhone , щоб ті були чимось зайняті та не заважали. В сучасному суспільстві є велика проблема з вихованням у дитини любові до книги. Ми хочемо показати батькам, що можна провести з дітьми час цікавіше, ніж просто підключитись до ігор в інтернеті. Ми знайомимо мам і татусів та їх дітей з різними видавництвами та новинками дитячої літератури». 

Щоб сам процес знайомства з літературними героями не був обтяжливим для дітей чернівецькі активісти Пласту НСОУ щоразу урізноманітнюють свою програму роботи з дітьми. Зокрема сьогодні в Муніципальній дітлахи разом з пластунами не лише мандрували сторінками книги «Їжачок Вільгельм» видавництва «Віват», а й вивчали нові ігри у дворі та попрацювати в стилі «Hand Made» і своїми руками виготовити з паперу чудових Їжачків на пам'ять про зустріч. 

Після майстер класу діти мали змогу віднайти у фонді бібліотеки книгу, яка їм найбільше припала до душі.

Спрямований на популяризацію книги проект запрошує дітей з батьками до Муніципальної…

Шановні батьки, Регулярне читання книг формує у дітей багатий  словниковий запас, що дозволяє школяреві краще вчитися та стати в перспективі успішною людиною.

Підготувала Галина Мурмилюк.  

 

ПОЧИТАЙ ДИТИНІ КАЗКУ 

Понеділок, 13 березня 2017 року

10 березня у Муніципальній бібліотеці ім. А. Добрянського буковинські пластуни провели дуже цікаве дійство «Почитай дитині казку». Захід був для тих, хто хочете більше часу проводити зі своєю малечею, хто цікавиться сучасними дитячими авторами та любить книгу, хто прищеплює любов до всього справжнього ще змалку і просто всіх небайдужих.


Така зустріч дала змогу об’єднати дітей та батьків, разом провести час за читаннями цікавих історій, серед книг і цікавих людей. Завдяки дитячому арт-видавництву «Чорні вівці» ("Книги ХХІ"), всі присутні мали змогу придбати новенькі дитячі книги, а також почитати гуртом 
«Фантастичні історії на добраніч» від Ервіна Мозера

До того ж у Муніципальній бібліотеці ім. А. Добрянського є чимало дитячих книг, навіть найновіших! Тому дітки і їхні батьки охоче ознайомлювалися з ними. 


Затишна атмосфера та цікавість дітей до того, що відбувалося, зробило фантастичним усе навколо і  навіть дорослі поринули у незвіданий світ казки та книги! 

 
 

Такі заходи буковинські пластуни

 разом із нашою бібліотекою планують проводити щомісяця. До того ж 14 березня відбудеться ще один подібний захід в приміщенні Чернівецького обласного дитячого притулку (вулиця Головна 169).

Тож запрошуємо щиро долучатися до нас!

Чекаємо усіх охочих приділяти діткам часу більше, читати їм казочки та разом весело проводити час!!!

Середа, 21 грудня 2016 року
  
Дитинство – це коли кожен прожитий день приносить справжні несподіванки, Новорічне свято дає блиск у очах і допомагає не лише зберегти віру в казку, а й поділитися своєю вірою з багатьма людьми, коли кожен маленький успіх здатен стати великим життєвим досвідом, коли ще не боїшся поділитися своїм особистим баченням та без вагань ідеш на творчі експерименти – відбуваються маленькі чудеса, які переростають у справжнє диво! 
 
Мабуть, саме тому, Муніципальна бібліотека імені Анатолія Добрянського разом із творчою студією «ALI d’ARTE»(мистецькі крила) під керівництвом професора, художниці, дизайнера, випускниці Санкт-Петербурзької художньо-промислової академії Світлани Крачило створили диво зимової казки виставкою дитячої творчості «Маленькі Чудеса в Муніципальній». Вона діятиме на базі бібліотеки з 20.12.2016 по 20.01.2017.  

 
На виставці представлено індивідуальні та колективні роботи в різних художніх техніках, представлені зразки національного традиційного декоративно-прикладного мистецтва, що для деяких робіт стають витоком натхненням і чудом пізнання своєї культури. Деякі з індивідуальних робіт стали результатом вражень від занять з вивчення мистецтва італійського Відродження, образи-витоки чітко читаються. Передноворічної пори представлено також серію героїв української зимової казки – Чудо Різдва та Нового Року.
 
 
  
Пані Світлана розповіла, що нещодавно деякі з представлених картин побували на виставці у місті Маростіки (Італія), де відбувся спільний українсько-польський проект «I Piccoli Miracoli», в рамках оголошеного Генеральною Асамблеєю ООН міжнародного десятиріччя зближення культур (2013-2022). Цей міжнародний обмін культурами та творчістю дістав свою реалізацію за сприянням Чернівецької міської ради, Муніципальної бібліотеки ім. А. Добрянського та Лесі Щербанюк, місцевої комуни міста Маростіки (завкульт. відділом Серени Вівіан, сеньйори Розалії Валентіно, сеньйори Нерео, друзів Едди та Паоло Дузі, сеньйори Б’янки Колонйезе та Джованнні Бонотто) та керівника студії Світлани Крачило. Важливо, що значна частина робіт буде продовжувати виставлятися у різних містах Італії та художньо популяризувати культуру і традиції, а також творчість маленьких буковинців, не тільки в Україні, а далеко за її межами. 
   
 
Виставка «Маленькі Чудеса в Муніципальній» відкрилася напередодні Новорічно-Різдвяних свят і триватиме з 20 грудня 2016 року по 20 січня 2017 року, щоб створити настрій і подарувати відчуття зимової казки кожному гостю нашої бібліотеки та в дарунок рідному містові від юних чернівчан.
 

 
Під новорічні мелодії світової класики та фоторяду на мультимедії подій року, що минає, діти надихалися на нові звершення, на відкритті виставки бажаючі створювали нові роботи та наводили останні штрихи у картинах, що виставлені. Колективно, діти створили символ наступного 2017 року півника в авторській техніці Світлани Крачило «інкрустація по пластиліну». Серед виставлених робіт є малюнки наших постійних читачів, які надихалися у створенні композицій прочитанням дитячих ілюстрованих книг із фондів бібліотеки про зимові свята та чудернацькі казкові історії.
 
Всі виконавці Маленьких Чудес отримали не лише естетичне задоволення від гордості за свої витвори мистецтва, а ще й були нагороджені дипломами ексклюзивного дизайну, подарунками для творчості від Чернівецької міської ради та солодкими подарунками за сприянням меценатів, в тому числі Мирослави Вільчишин. 

 
Казка потрібна не тільки найменшим. Без неї не обійтись і дорослим, тому що в будь-якому віці завжди залишається сподівання на диво, віра в те, що мрії збуваються. Так було завжди, так є і так буде. Тому приходьте до Муніципальної бібліотеки імені Анатолія Добрянського та черпайте для себе казки і натхнення від виставки дитячих робіт «Маленькі Чудеса», яка триватиме з 20 грудня 2016 року по 20 січня 2017 року. 

А ще у нас є ошатна ялинка, завдяки Міському тресту зеленого господарства (директор Олександр Брязкало) та заступнику начальника відділу культури міста Галині Крупі.  
 
Усім казкового Нового Року та Різдва!
 Підготувала Інна Лакуста