Культпростір Чернівців

11.05.2018 - 13.05.2018
У Чернівецькій філармонії відзначили переможців обласного туру Всеукраїнської мистецької програми «Нові імена - 2018». Його мета – відкривати нові дитячі таланти. Серед відомих лауреатів обласної програми « Нові імена» є і відомий чернівецький скрипаль Костянтин Лук’янюк, який нині навчається в США.

Наталія Фещук. Найкращі, найталановитіші // Чернівці. – 2018.– 10 травня. №18. – С. 11

У Чернівцях планують створити 11 муралів, на яких будуть зображені жінки у народних строях з усіх 11 районів області. Перший уже можна побачити на вулиці Університетській, 24, неподалік від кінотеатру Чернівці. На ньому зображено дівчину в народному строї. Автори малюнку Юрій та Марта Пітчуки.

Наталія Фещук. Дощ не змиє, мороз не знищить // Чернівці. – 2018.– 10 травня. №18. – С. 11

У Чернівцях на стінах арт – інфоцентру на вулиці Б. Хмельницького з’явився стінопис про каву «зі смаком Чернівці». Далі читайте на сторінках преси.

Ліліана Іонашку. «Створимо тут стіну малюнків» // Молодий буковинець. 2018. – 10 травня. -№ 37. – С. 4.

Нещодавно вийшла книга – «Сповідь» мера Чернівців Траяна Поповича, в якій йдеться про важкий 1941 рік на Буковині та у Чернівцях. В той час Поповичу вдалось врятувати чималу кількість  чернівецьких євреїв.

Надія Будна. Мер, якого визнали Праведником світу // Молодий буковинець. 2018. – 10 травня . №37. – С. 6

Елла Мадей. Книга про Праведника світу з Чернівців // Буковина.. 2018. – 11 травня . №19. – С. 4

Камерний хор « Чернівці» не має приміщення для репетицій. Симфонічний оркестр теж не має. Далі на сторінках преси.

Ліліана Іонашку. Репетирують у підвалі з грибком // Молодий буковинець. 2018. – 10 травня. -№ 37. – С. 5.

Студійці Чернівецького муздрамтеатру порадували чернівчан двома прем’єрами. Одна із них – п’єса української авторки, що входить до 5 топових українських сучасних драматургів – Неди Неждано « Зоряна мандрівка». Про це читайте на сторінках «Версій».

Лариса Хомич. Зоряна мандрівка – це смішно, навіть коли… страшно // Версії. – 2018. – 12-16 травня.- №19. – С.8.

У Відні відкрито виставку чернівецького художника і архітектора Оскара Ляске, який народився та працював у Чернівцях, але свій життєвий шлях завершив у Відні.

Тетяна Дугаєва. Лідія Костинська. Автор «Пташиної проповіді» - родом з Чернівців. // Версії. – 2018. – 12-16 травня.- №19. – С.8.

Вишивка - це релігія, міфологія, давнє мистецтво предків, душа народу. У вишивці зашифровано генетичний код українців для українців. Далі читайте на сторінках газети «Час».

Кожолянко Олександр. Українська вишивка – генетичний код нації // Час. – 2018. – 10 травня. №.19. – С. 12.

У передруках збережено стилістику, орфографію і пунктуацію першоджерел.

Джерело фото: http://promin.cv.ua/2018/03/01/u-khudozhnomu-muzei-vidkrylasia-vystavka

Підготувала Галина Мурмилюк