NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...» NEW «Буковина, її минуле і сучасне» Париж; Філадельфія; Детройт; Зелена Буковина, 1956.
Новини
26.08.2020
Приватні бібліотеки в дарунок Анатолію Добрянському

Приватні бібліотеки в дарунок Анатолію Добрянському

Приватні бібліотеки в дарунок Анатолію Добрянському ′′ Книги мають йти туди, де їх найбільше цінують…" Крістофер Паоліні 26 серпня 2020 року виповнюється 85 років від дня народження неперевершеного мистецтвознавця, літературознавця, поета, улюбленого поколіннями студентів педагога, перекладача, активного громадського  діяча,  кандидата філологічних  наук,  Заслуженого діяча мистецтв України, Почесного громадянина м. Чернівці Анатолія Миколайовича Добрянського.   
далі ...
21.08.2020
Чернівці в творчій і життєвій долі Ірини Вишневської

Чернівці в творчій і життєвій долі Ірини Вишневської

Наприкінці літа, 22 серпня, свою гарну життєву сходинку переступає красива і серйозна жінка – журналістка Ірина Миколаївна Вишневська.
далі ...
21.08.2020
Світ, в якому судилося жити ...

Світ, в якому судилося жити ...

Вони народились майже в один день: Анатолій Добрянський та Іван Франко. 26 серпня - Анатолій Миколайович, 27 серпня - Іван Якович. Але їх розділяє майже столітній часовий простір. Що ж могло об’єднувати цих двох людей – українського поета, відомого   мистецтвознавця і педагога Добрянського та письменника-реформатора, поета і громадського діяча - Івана Франка?
далі ...
21.08.2020
 ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

Готуючись цьогоріч до відзначення Дня Незалежності України, працівники книгозбірні підготували спеціально до цієї дати книжкову полицю «Україна святкує День Незалежності» та віднайшли у фондах Муніципальної бібліотеки видання, присвячені особистостям, які стояли біля джерел зародження Української незалежної держави – В’ячеславу Чорноволу та Левку Лук’яненку.  
далі ...
18.08.2020
Іван Франко – видавець

Іван Франко – видавець

Продовжуючи проект Муніципальної книгозбірні імені Анатолія Добрянського «Книги були його життям…», ми сьогодні торкнемось видавничої діяльності Івана Франка.Цій роботі Франко приділяв дуже значну увагу, адже багато років він редагував і видавав таке поважне видання як Літературно-науковий вісник НТШ - Наукового Товариства імені Шевченка. В цьому науковому виданні він почав працювати в 1892 році, був причетний до реформування Товариства, а з 1897 року, ставши одним з його керівників, впливав на зміст наукової продукції і його видавничу діяльність. Частина з Літературно-наукових вісників НТШ зберігається сьогодні в Меморіальній кімнаті Анатолія Добрянського Муніципальної бібліотеки, яка носить його ім’я. 
далі ...
14.08.2020
Апокрифи і Франко в культурній спадщині України

Апокрифи і Франко в культурній спадщині України

Ми продовжуємо проект  присвячений Анатолію Добрянському - «Книги були його життям…» та його улюбленому письменникові Іванові Франкові. Треба сказати, що фонд Франкіани в Муніципальній бібліотеці Добрянського представлений настільки широко, що містить навіть малодосліджені роботи Івана Франка, які стосуються «священних книг» та їх текстів. 
далі ...
12.08.2020
 Поважний   ювілей Академіка Володимира Качкана

Поважний ювілей Академіка Володимира Качкана

Сьогодні, в цей чудовий сонячний серпневий день, вчений - історик і теоретик української літератури та етнокультури, український прозаїк, поет, фольклорист, академік Академії наук вищої школи України … і давній друг Муніципальної книгозбірні імені Анатолія Добрянського - Володимир Атаназійович Качкан святкує свій поважний ювілей. 
далі ...