NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...» NEW «Буковина, її минуле і сучасне» Париж; Філадельфія; Детройт; Зелена Буковина, 1956.
Новини
10.07.2020
Талановитий учень Анатолія Добрянського: професор Петро Васильович Рихло

Талановитий учень Анатолія Добрянського: професор Петро Васильович Рихло

10 липня відзначає свій ювілейний день народження науковець, германіст, літературознавець, перекладач, професор кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, член Асоціації українських письменників, Член Українського центру Міжнародного ПЕН-Клубу Петро Васильович Рихло (1950).
далі ...
08.07.2020
Українська мова у професійному спілкуванні

Українська мова у професійному спілкуванні

Серед стилів літературних мов діловому стилю, який використовується для професійного спілкування належить сьогодні провідна роль. Адже цей стиль обслуговує потреби всього суспільства, оскільки використовується в усіх сферах людської діяльності під час оформлення різних документів. Тому кожна людина, як член суспільства, має володіти цим стилем і знати його особливості, норми та існуючі мовні кліше. 
далі ...
03.07.2020
Юлія Косівчук, її славні справи та «Пані Резиденція»

Юлія Косівчук, її славні справи та «Пані Резиденція»

В Чернівцях мабуть не знайдеться людини, яка б нічого не чула про Юлію Косівчук. Вже кілька останніх років ім’я цієї чарівної чернівчанки не сходить зі шпальт місцевих газет та екранів телевізора. Її амплуа є настільки різноманітним, що журналісти в кожному своєму матеріалі називають її зовсім по-різному, то самобутня художниця, то талановита журналістка, то чернівецька поетеса, а то каратистка з чорним поясом, популярний композитор та бард і нарешті щедра благодійниця і дитяча письменниця. 
далі ...
01.07.2020
День архітектури України

День архітектури України

Архітектурне багатство нашого рідного міста Чернівців впродовж десятиліть нікого не залишає байдужим: ні місцевих мешканців, ні приїжджих гостей нашого міста і Буковини. Віденська сецесія, вишукана неокласика та романтизм,  прикрашені ліпниною фасади дивляться на перехожих  майже з кожного будинку Старого міста. Недарма Чернівці вважають однією з архітектурних перлин України. 
далі ...
30.06.2020
Інтелектуальний календар ЧЕРВЕНЬ 2020

Інтелектуальний календар ЧЕРВЕНЬ 2020

27 червня – 165 років від дня народження юриста, науковця, професора Генріха Зінгера (Singer, Heinrich Joseph, 1855 – 1934) 28 червня – 150 років від дня народження українського фольклориста, етнографа, бібліотекаря, педагога Петра Нестеровського (1870 – 1932)  
далі ...
26.06.2020
Україна і процеси націотворення

Україна і процеси націотворення

Рівно 24 роки тому наша держава отримала Основний закон, за яким ми живемо майже чверть століття. 28 червня 1996 року цей документ висловив волю громадян України, спираючись на багатовікову традицію та історію національного державотворення, тому він є важливим для кожного українця. Вітаємо всіх з державним святом – з Днем конституції!  
далі ...
25.06.2020
Нові надходження

Нові надходження

Фонди Муніципальної бібліотеки ім.А.Добрянського в кращі часи поповнювалися новими книгами, які автори вважали за потребу подарувати читачам нашої книгозбірні. В ці карантинні місяці в авторів немає такої можливості приїхати чи прийти з новими виданнями. Проте навіть в складні часи хоч і небагато, але ми отримали нові книги. І вже так вийшло, що то дуже вартісні і поважні видання, над яким його автори працювали роками і  мали можливість передати в бібліотеку. До таких безперечно  належить і солідне дослідження, яке щойно отримали від автора.
далі ...