NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...» NEW «Буковина, її минуле і сучасне» Париж; Філадельфія; Детройт; Зелена Буковина, 1956.
Новини
24.06.2020
Літературознавчі уроки з Іваном Денисюком

Літературознавчі уроки з Іваном Денисюком

Сьогодні ми представляємо Вам науковий доробок викладача Львівського національного університету імені І. Франка, дослідника українського фольклору, історії української літератури і франкознавця Івана Оксентійовича Денисюка, який стане в нагоді викладачам філологам та студенству, що прагне глибше вивчити та осмислити літературу своєї рідної землі. 
далі ...
23.06.2020
Нові надходження

Нові надходження

Зазвичай люди, яких доля обдарувала талантами, до свого поважного ювілею готують самі собі подарунок. А хто ж то може ще знати краще, що людина потребує найбільше, як не вона сама. Такий подарунок підготував собі до ювілейної дати чоловік із такими серйозними професіями, як архітектор та інженер – Ярослав Павлович Волощук. Окрім того він ще й активний краєзнавець, дизайнер одягу та меблів, фотограф, цінує класичну музику. Як небайдужий до навколишньої дійсності чоловік – публікує на сторінках місцевої преси доволі гострі політичні есеї. І має ще один творчий дар – він ще й письменник, який працює в різних жанрах. Тому для своєї чергової ювілейної життєвої східці п. Ярослав  видав нову книгу.   
далі ...
22.06.2020
Іван Мазепа в художніх творах

Іван Мазепа в художніх творах

Загадкова особистість Івана Мазепи надихнула вже не одного поета, не одного драматурга, не одного романіста на створення художніх творів. Хто він Мазепа – герой, чи Мазепа – зрадник? Відповідь на ці питання можна знайти не лише в історичній, а й в художній літературі. 
далі ...
19.06.2020
Маловідомий Іван Мазепа. Продовження

Маловідомий Іван Мазепа. Продовження

Ми продовжуємо знайомити Вас з виданнями присвяченими постаті українського гетьмана Івана Мазепи. І хочеться розпочати розповідь з пророчих його слів: «Як сонце супроводжує тінь, так за честю й великою славою волочаться ненависть і заздрість». Ці слова Івана Степановича цілком можуть послужити епіграфом до будь-якої правдивої розповіді про нього самого і як стверджує доктор історичних наук, професор Олексій Струкевич минула імперська історія українсько-російських відносин багато разів доводила правдивість цих мудрих слів. 
далі ...
18.06.2020
Нові надходження

Нові надходження

Перші дні червня потішили працівників Муніципальної бібліотеки новим, несподіваним і дуже вартісним дарунком. З польського міста Жешув свою багаторічну мистецьку дослідницьку працю «Мої митці. Художня культура Чернівців: Вибрані статті й дослідження» надіслала мистецтвознавець, історик мистецтва, культурний діяч Буковини, член Спілки художників України Тетяна Ігорівна Дугаєва. Тетяна Дугаєва Мої митці. Художня культура Чернівців. Вибрані статті й дослідження. – Львів: Простір-М, 2019. – 460 с.
далі ...
17.06.2020
Маловідомий Мазепа

Маловідомий Мазепа

Напевно, немає в українській історії особистості більш суперечливої, яка періодично викликає запальні дискусії серед фахівців, ніж український гетьман Іван Мазепа – один з найвідоміших діячів України періоду Гетьманщини. 
далі ...
11.06.2020
Наші довідкові видання з мовознавства

Наші довідкові видання з мовознавства

Досить часто ми шукаємо видання, які містить короткі відомості про слово, предмет чи явище. І тут нам стають в нагоді твори друку наукового чи науково-популярного характеру. Зазвичай в них матеріали розміщені так, щоб їх можна було швидко знайти. Саме такі видання ми називаємо довідковими. 
далі ...