NEW «Петер Демант: дивись, читай, пізнавай...» NEW «Буковина, її минуле і сучасне» Париж; Філадельфія; Детройт; Зелена Буковина, 1956.
Новини
19.06.2020
Маловідомий Іван Мазепа. Продовження

Маловідомий Іван Мазепа. Продовження

Ми продовжуємо знайомити Вас з виданнями присвяченими постаті українського гетьмана Івана Мазепи. І хочеться розпочати розповідь з пророчих його слів: «Як сонце супроводжує тінь, так за честю й великою славою волочаться ненависть і заздрість». Ці слова Івана Степановича цілком можуть послужити епіграфом до будь-якої правдивої розповіді про нього самого і як стверджує доктор історичних наук, професор Олексій Струкевич минула імперська історія українсько-російських відносин багато разів доводила правдивість цих мудрих слів. 
далі ...
18.06.2020
Нові надходження

Нові надходження

Перші дні червня потішили працівників Муніципальної бібліотеки новим, несподіваним і дуже вартісним дарунком. З польського міста Жешув свою багаторічну мистецьку дослідницьку працю «Мої митці. Художня культура Чернівців: Вибрані статті й дослідження» надіслала мистецтвознавець, історик мистецтва, культурний діяч Буковини, член Спілки художників України Тетяна Ігорівна Дугаєва. Тетяна Дугаєва Мої митці. Художня культура Чернівців. Вибрані статті й дослідження. – Львів: Простір-М, 2019. – 460 с.
далі ...
17.06.2020
Маловідомий Мазепа

Маловідомий Мазепа

Напевно, немає в українській історії особистості більш суперечливої, яка періодично викликає запальні дискусії серед фахівців, ніж український гетьман Іван Мазепа – один з найвідоміших діячів України періоду Гетьманщини. 
далі ...
11.06.2020
Наші довідкові видання з мовознавства

Наші довідкові видання з мовознавства

Досить часто ми шукаємо видання, які містить короткі відомості про слово, предмет чи явище. І тут нам стають в нагоді твори друку наукового чи науково-популярного характеру. Зазвичай в них матеріали розміщені так, щоб їх можна було швидко знайти. Саме такі видання ми називаємо довідковими. 
далі ...
09.06.2020
Чернівці в альбомах

Чернівці в альбомах

Мальовничо розкинулося в передгір’ях Карпат на берегах стрімкої річки Прут місто Чернівці,  оспіване  з давніх давен в   поезії та в мелодійних  піснях. Простягнулось воно на десятки кілометрів, чаруючи погляд своїм архітектурним обличчям  та природним ландшафтом. Миле серцю кожного чернівчанина місто, що розкинулось на зелених пагорбах,  щодня приваблює до себе десятки і сотні туристів з усіх куточків світу.         
далі ...
04.06.2020
Інтелектуальний календар ЧЕРВЕНЬ 2020

Інтелектуальний календар ЧЕРВЕНЬ 2020

5 червня – 100 років від дня народження композитора, диригента, хормейстера одного із засновників українського естрадного вокалу, Народного артиста України Степана Олексійовича Сабадаша (1920 – 2006)
далі ...
02.06.2020
На робочий стіл філологові

На робочий стіл філологові

Сьогодні, коли українську громадскість сколихнула заява голови Верховної Ради Дмитра Разумкова про можливий перегляд у парламенті чинного закону про мови, варто поговорити про нашу рідну українську мову. Адже і так на тлі коронавірусної паніки ця заява викликала суспільний негативний резонан.
далі ...